10 683 çifte të martuara dhe 10 767 të porsalindur që nga fillimi i luftës në Ukrainë

Që nga fillimi i luftës ruso-ukrainase, gati tri javë më parë, 10 683 çifte në të gjithë Ukrainën janë martuar, deklaroi Ministria ukrainase e Drejtësisë.

”Lufta në vend vazhdon, por jeta nuk ndalet”, deklaroi ajo.

”Të paktën 10 767 foshnja kanë lindur në vend që nga 24 shkurti’’, sipas kësaj ministrie.

”Ne vazhdojmë të punojmë për ju edhe në kushte lufte!”, iu drejtua përmes një deklarate qytetarëve ukrainas Ministria e Drejtësisë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts