10 ditë pa asnjë rast të ri, Australia ‘mposht’ koronavirusin

Australia ka kaluar 10 ditë rresht pa asnjë rast te ri me Covid-19, duke deklaruar fitoren ndaj pandemisë.

Uellsi i Ri Jugor ka tashmë 51 ditë rresht pa asnjë rast lokal të hënën, ndërsa Victoria bëri 11 ditë të martën.

Numri i rasteve aktive në shtet në total është shtatë. Pavarësisht numrit të ulët të rasteve me koronavirus, Australia vijon në kryesojë vendet e tjera me numrin e vaksinave të kryera.

Vaksinat janë falas dhe njerëzit nuk janë të detyruar ta marrin atë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.