100 ditë luftë/ Ukraina bën bilancet: Kemi vrarë gati 31 mijë ushtarë rusë

100 dite lufte ukraina ben bilancet kemi vrare gati 31 mije ushtare ruse
100 dite lufte ukraina ben bilancet kemi vrare gati 31 mije ushtare ruse

Ukraina pretendon se ka vrarë 30.950 ushtarë rusë në 100 ditët e para të pushtimit.

Rreth 30.950 ushtarë rusë jane vranë në Ukrainë në 100 ditët e para të pushtimit rus.

Në përditësimin e saj për humbjet e pësuara nga Moska, ushtria ukrainase tregon se janë rrëzuar gjithashtu 210 avionë luftarake, 175 helikopterë dhe 535 dronë.

Përveç kësaj, forcat e Kievit pretendojnë se kanë shkatërruar 1,367 tanke ruse, 675 artileri, 3,366 automjete transporti të trupave të blinduara, 121 raketa lundrimi dhe 13 anije.

Burimi

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts