12 viktima nga sulmi ajror në Mykolaiv

21:56 29/03/2022

Autoritetet lokale në Ukrainë kanë përditësuar bilancin e sulmit ajror në një ndërtesë administrative në qytetin port të Mykolaiv. Të paktën 12 persona janë vrarë dhe 33 të tjerë janë plagosur. Sipas asaj që shkruan Sky News, shumica e të plagosurve u shpëtuan nga rrënojat.

“Ky Ă«shtĂ« makth. NjĂ« vajzĂ« vdiq nĂ« dyshemenĂ« time. ÇfarĂ« mund tĂ« them? Po tallesh? E pĂ«rqafova dhe sapo kaluan dy minuta ajo ndĂ«rroi jetĂ«â€, tha njĂ« grua e cila ndihmoi forcat e kĂ«rkim shpĂ«timit.

Forcat ruse kanĂ« sulmuar portet jugore tĂ« UkrainĂ«s, duke pĂ«rfshirĂ« Kherson, Odesa, Mykolaiv dhe Mariupol. Sipas Sky News, duket sikur Rusia kĂ«rkon qĂ« t’i ndĂ«rpresĂ« UkrainĂ«s daljen nĂ« Detin e Zi dhe tĂ« vendosĂ« njĂ« korridor tokĂ«sor nga Rusia nĂ« Krime./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.