13 të vrarë nga bombardimet në Luhansk

10:20 20/05/2022

Bombardimet ruse në rajonin lindor të Ukrainës, Luhansk, i kanë marrë jetën të paktën 13 civilë në 24 orët e fundit. Lajmi bëhet i ditur nga kreu i Administratës Ushtarake Rajonale të Luhanskut, Serhiy Hayday, sipas Reuters.

Shumica u vranë në Severodonetsk, një qytet strategjikisht i rëndësishëm për rusët, pasi kontrolli i tij do t’i mundësonte Rusisë të shkonte drejt perëndimit dhe të lidhej me forcat ruse që shtyjnë në juglindje të Izyum./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *