137 të vrarë në ditën e parë të luftës Rusi-Ukrainë

23:57 24/02/2022

137 ushtarë dhe qytetarë ukrainas u vranë në ditën e parë të luftimeve mes Rusisë dhe Ukrainës. Lajmi është bërë zyrtarisht i ditur nga zyra e Presidentit ukrainas.

Dhe beteja 20-orëshe kundër një shteti të fuqishëm tregoi se ata patën sukses”, tha Presidenti i Ukrainës, Zelenski, i cili shtoi gjithashtu se 316 persona janë plagosur.

Ndërsa Ministria ukrainase e Shëndetësisë kishte bërë të ditur më herët se 57 civilë u vranë nga bombardimet ruse dhe 169 të tjerë u plagosën.

Rusia nisi sulmin ndaj Ukrainës në 3 fronte; nga Veriu, Jugu dhe Lindja. /tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com