14 të plagosur nga sulmi në Teksas, policia në kërkim të 2 autorëve

12:38 13/06/2021

14 persona u plagosën nga të shtënat me armë Teksas. Policia është në kërkim të dy personave të armatosur, të dyshuar si autorë të ngjarjes.

Ata u larguan nga vendngjarja pasi hapën zjarr në një zonë me biznese argëtimi në kryeqendrën Austin. Autoritetet thanë se bëhet fjalë për një incident të izoluar dhe jo për një sulm terrorist, por nuk dhanë detaje mbi motivet.

Sulmet me armë kanë pësuar me armë, muajt e fundit në gjithë Shtetet e Bashkuara, duke ngritur edhe një herë shqetësimin e demokratëve që kërkojnë kufizimin e lejeve për to.

Tv Klan

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *