15 vjet nga anëtarësimi në NATO, Mediu: Shqiptarët në rajon të bashkohen në një agjendë të përbashkët euro-atlantike

15 vjet nga anetaresimi ne nato mediu shqiptaret ne rajon te bashkohen ne nje agjende te perbashket euro atlantike
15 vjet nga anetaresimi ne nato mediu shqiptaret ne rajon te bashkohen ne nje agjende te perbashket euro atlantike

Ish-ministri i Mbrojtjes Fatmir Mediu ka kujtuar 15-vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO.

Mediu shprehet se sot Shqipëria duhet të përcaktojë qartë aleatët e vet në Ballkan dhe të punojë me ta kundër konflikteve të iniciuara nga Rusia dhe Kina.

Në lidhje me 15-vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO, nesër 2 prill ora 10:00, pritet të mbahet konferencë me titullin “15 vjet Shqipëria në NATO. Siguria në Ballkan, organizuar nga APC, ACA dhe SESC në Hotel Rogner”.

Postimi i Fatmir Mediut:

Anëtarësimi në NATO fitorja më e madhe e Shqipërisë mbas pavarësisë kombëtare

????Sot Shqipëria duhet të përcaktojë qartë aleatët e vet në ballkan dhe të punojë me ta kundër konflikteve të iniciuara nga Rusia dhe Kina

????Shqiptarlt në rajon duhet të bashkërendojnë një axhend të përbashkët Euro-Atlantike.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts