16 viktima dhe një i plagosur nga shpërthimi i një fabrike në Rusi

14:39 22/10/2021

Shkelja e standarteve të sigurisë ka shkaktuar shpërthimin e zjarrit

Një zjarr ka rënë në një fabrikë në Rusi, duke lënë të paktën gjashtëmbëdhjetë persona të vdekur dhe një të plagosur.

Në vendngjarje janë dërguar ekipet e kërkim-shpëtimit ndërsa zjarrfikësit kanë mundur të vënë nën kontroll flakët.

Pamjet nga vendi i ngjarjes tregojnë se fabrika është tërësisht e shkatërruar.

Zyrtarët thonë se mosrespektimi i procesit të duhur teknik ka shkaktuar incidentin tragjik.

Fabrika është e specializuar në prodhimin e eksplozivëve dhe ka “kapacitet prodhues” për municion.

Shpërthimet ose zjarret aksidentale janë të zakonshme në Rusi, për shkak të infrastrukturës së dëmtuar, ose mosrespektimit të standardeve të sigurisë.

Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *