17-vjeçari humbi jetën pas këputjes së kavos së ashensorit, arrestohet pas një muaji pronari i lokalit në Sarandë

17 vjecari humbi jeten pas keputjes se kavos se ashensorit arrestohet pas nje muaji pronari i lokalit ne sarande
17 vjecari humbi jeten pas keputjes se kavos se ashensorit arrestohet pas nje muaji pronari i lokalit ne sarande

Policia Kufitare e Qafë Botës, ka arrestuar në flagrancë shtetasin në kërkim S. I., 37 vjeç, banues në Sarandë, pronar i loklait ku humbi jetën punonjësi 17-vjeçar, pas këputjes së kavos së ashensorit.

Gjykata e Shkallës së Parë e Juridiksionit të Përgjithshëm Sarandë ka caktuar ndaj këtij shtetasi, masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë”, pasi më datë 26.08.2023, në lokalin në pronësi të tij, për shkak të këputjes së kavos së ashensorit, humbi jetën një 17-vjeçar i punësuar në këtë lokal.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Sarandë, për veprime të mëtejshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts