17-vjeçari tenton të “fluturojë”, makina ndahet në dysh. Humbin jetën 4 adoleshentë

19:02 20/07/2021

Një 17-vjeçar nga Illinois vrau 4 pasagjerët adoleshentë që udhëtonin me të, ndërkohë që tentoi të “fluturonte” mbi një kodër në Hickory Hills në Illinois të SHBA. Makina e tij përfundoi duke u përplasur me një makinë dhe u nda më dysh.

Aksidenti tragjik ndodhi pasditen e së shtunës. Në një deklaratë për mediat vendase, policia lokale tha se adoleshenti akuzohet për vrasje nga pakujdesia.

“Automjeti, një Mercedes SUV 2008, po udhëtonte në rrugën e 89-të, me një shpejtësi ekstremisht të lartë, në atë që ne besojmë se ishte një tentative për të fluturuar mbi majën e kodrës së 86th Avenue”, tha policia në deklaratë.

“Pasi udhëtoi në kryqëzimin e 86th Avenue, makina në fakt fluturoi, sipas asaj që përshkruajtën dëshmitarët”, tha policia, ndërsa shtoi se “më pas automjeti u përplas me një pemë të madhe dhe u nda më dysh”.

Emri i shoferit të makinës, i cili është minoren, nuk është bërë i ditur. Nga aksidenti humbën jetën 4 adoleshentët të cilët udhëtonin me 17-vjeçarin. Omarion Rieves dhe Nathaniel Phillips, të dy 17 vjeç, humbën jetën në vendin e ngjarjes, ndërsa Destiny M Giera, 16 vjeç dhe Jemerrio X Rieves, 15 vjeç, humbën jetën rrugës për në spital.

Brenda në automjet ndodheshin 6 persona, 2 prej të cilëve, shoferi dhe një tjetër u larguan nga spitali pasi morën mjekim. Aktualisht policia ka nisur hetimet për ngjarjen./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *