19-vjeçari futet brenda jetimores në Poloni dhe masakron ish-të dashurën

17:02 10/05/2023

Një 19-vjeçar ka vrarë me thikë një vajzë adoleshente dhe ka plagosur 9 persona të tjerë në një jetimore në qytetin Lodz në Poloni.

Autori i ngjarjes së rëndë është arrestuar në banesën e tij rreth një orë pas krimit ndërsa mësohet se nuk ka bërë rezistencë.

19-vjeçari do t’i nënshtrohet testeve të drogës dhe alkoolit për të parë nëse ka vepruar nën efektin e tyre. Agjencia polake e lajmeve PAPA shkruan se 19-vjeçari është ish i dashuri i viktimës i cili ka mundur të hyjë në jetimore përmes dritares.

Policia po heton marrëdhënien që ka patur 16-vjeçarja me autorin. Në momentin e ngjarjes kanë qënë 13 persona përfshirë një punonjës.

Klan News

Të ngjashmeBurimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts