197 fëmijë të vrarë në Ukrainë që nga fillimi i luftës

10:40 14/04/2022

Sipas zyrës së prokurorit të përgjithshëm të Ukrainës, 197 fëmijë kanë vdekur që nga fillimi i luftës në Ukrainë.

Përmes një deklarate për shtyp, shtoi se 351 fëmijë ishin lënduar gjithashtu.

Ai tha se normat më të larta të vdekjeve të fëmijëve ishin në rajonet e Donetsk, Kiev dhe Kharkiv.

Përmes deklaratës, prokurori shtoi se këto numra nuk janë përfundimtarë./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *