2 të vdekur në aksidentin hekurudhor

13:01 04/08/2021

Përplasen 2 trena pranë kufirit me Gjermaninë. Edhe 38 të plagosur

2 persona humbën jetën dhe 38 të tjerë u plagosën nga një aksident hekurudhor në Çeki. Dy trena u përplasën në afërsi të qytezës Domazhlice, pranë kufirit me Gjermaninë.

Një prej tyre është tren ekspres gjerman që vinte nga rajoni jugor i Bavarisë dhe i përkiste linjës Mynih – Pragë.

Sipas të dhënave paraprake, makinisti gjerman shkeli sinjalin e ndalimit gjatë kalimit të kufirit mes dy vendeve.

Tv Klan

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.