21 të vrarë dhe 112 të plagosur nga bombardimet në Kharkiv

18:06 02/03/2022

Të paktën 21 persona kanë mbetur të vrarë dhe 112 të tjerë janë plagosur nga bombardimet në Kharkiv, thonë autoritetet në Ukrainë.

Qyteti i dytë më i madh në vend, përgjatë gjithë ditës së sotme ka qenë nën sulme të vazhdueshme nga ushtria ruse. Në mesin e godinave të goditura janë ajo e këshillit të qytetit dhe një shkollë.

Ndërkohë, një zyrtar ukrainas tha se ishin goditur disa avionë rusë, por pa dhënë detaje të mëtejshme./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.