24-vjeçarja humb në pyll pasi largohet nga dasma, mendohet se e kanë ngrënë arinjtë

20:24 11/08/2021

Një grua ruse është zhdukur gjatë një dasmë të organizuar në pyll dhe mendohet se është vrarë nga arinjtë e egër ngjyrë kaf, nga gjurmët e kafshëve që janë gjetur.

Yana Balobanova, 24 vjeç telefonoi miqtë për t’i thënë se ka humbur në Taiga të largët në rajonin Sverdlovsk, por askush nuk arriti në gjendje ta gjurmonin.

Ata përdorën qentë nuhatës të stërvitur për të gjurmuar gjurmët e saj, por ata u shmangën kur ata nuhatën erën e arinjve të shumtë.

U panë gjithashtu gjurmët e ariut, duke çuar në teorinë se ajo ishte sulmuar. Yana kishte lënë festën e vogël të dasmës së një shoku të mbajtur në pyllin pranë qytetit Severouralsk sepse ishte grindur me një mysafir tjetër dhe u largua e vetme për të gjetur rrugën.

Kërkimet kanë vazhduar për më shumë se një muaj, por pa asnjë gjurmë të mbetjeve të saj. Inspektori i jetës së egër Andrei Sakulin tha: Nuk është më e mundur të shpresosh që gruaja të gjendet e gjallë.

Kishte gjurmë të një arushe nënë dhe këlyshë që do të thotë se vendi ishte shumë i rrezikshëm për njerëzit. Nëse një person rastësisht gjendet midis një ariu dhe këlyshëve të saj, grabitqari mund të sulmojë menjëherë dhe ashpër, pa rënkime dhe paralajmërime. Arinjtë sulmojnë me shpejtësi rrufeje, deri në 60 km / orë – kështu që është e pamundur të ikësh. Në këtë kohë të vitit, arinjtë meshkuj gjithashtu sillen në mënyrë agresive”, është shprehur ai.

Eshtrat e saj mund të jenë varrosur nga arinjtë, u raportua. /tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.