24-vjetori i masakrës, Kurti: Serbia i grumbulloi të burgosurit në Dubravë për t’i vrarë e pushkatuar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka vizituar sot burgun e Dubravës me rastin e 24-vjetorit të masakrës, ku forcat serbe vranë 160 të burgosur dhe plagosën rreth 300 tjerë. Kurti ka thënë se Serbia i grumbulloi të burgosurit në Dubravë për t’i vrarë dhe pushkatuar, transmeton Telegrafi. “Përtej të dhënave na shtrohet edhe një problem […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts