26-vjetori i Epopesë së UÇK-së, Vjosa Osmani: Mosndëshkimi i kriminelëve të luftës, ka trimëruar trashëgimtarët e sulmit në Banjskë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në 26- vjetorin e Epopesë së UÇK-së, ka deklaruar se mungesa e drejtësisë dhe mosndëshkimi i kriminelëve të luftës ka trimëruar trashëgimtarët e sulmit të Banjskës. Ajo shtoi se Kosova është realitet i pakthyeshëm e shtet i konsoliduar. “Epopeja e Prekazit solli ndryshimin e kursit për liri e pavarësi. Si […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts