3 adoleshentë në Florida vrasin shokun e tyre të klasës

Tre adoleshentë nga Florida u arrestuan javën e kaluar me akuza për vrasje, konspiracion dhe manipulim të provave në lidhje me vrasjen brutale të një shoku të klasës së tyre, tha policia.

Dwight “DJ” Grant, një nxënës 18-vjeçar i shkollës së mesme i cili u zhduk më 17 tetor, u gjet i vdekur më 19 tetor në Miramar, rreth 20 milje në veri të qendrës së Miamit. Trupi i Grant u qëllua dhe u godit me thikë në shkurre prapa kompleksit të apartamenteve ku ai jetonte, tha policia e Floridas.

Në një deklaratë, policia pretendoi se tre adoleshentët, vajzat 16 dhe 17-vjeçare dhe një djalë 17-vjeçar, komplotuan së bashku për të joshur Grantin në një kurth dhe punuan së bashku për të lehtësuar vrasjen.

Një vajzë dyshohet se e mbajti Grant poshtë ndërsa djali e rrahu dhe e goditi me thikë dhe shpatë, ndërsa vajza tjetër e ruante. Më pas, tre adoleshentët dyshohet se kanë punuar së bashku për asgjësimin e armëve dhe pastrimin e provave të vrasjes.

Tre adoleshentët e arrestuar të premten dhe të shtunën nuk janë shpallur publikisht sepse janë të mitur, tha policia.

Sipas një deklarate për arrestimet e adoleshentëve të paraqitur më 22 tetor, të tre u filmuan në kamerat e sigurisë duke lënë një vendndodhje së bashku, duke ardhur në shtëpinë e Grant dhe duke e joshur atë në një shkallë të jashtme. Adoleshentët më pas dyshohet se i zunë pritë Grantit, duke e rrahur dhe therur me thikë për vdekje.

Në një mesazh nga 17-vjeçari thuhej se “vrasja do të vinte së shpejti” për viktimën, të cilës vajza 17-vjeçare, e identifikuar nga policia si e dashura e tij, i ofroi “me shaka” ndihmë.

Motivi i vrasjes ishte që Grant dyshohet se kishte kryer marrëdhënie seksuale më parë me ish të dashurën e të dyshuarit.

Patrioti ynë i përjetshëm u preftë në paqe. Lutuni për familjen, miqtë dhe komunitetin tonë të Dwight Grant. Unë fola me znj. Grant për të shprehur ngushëllimet tona në emër të familjes Patriot. Ne jemi këtu për ju”, shkroi në Twitter, drejtoresha e shkollës së mesme  së Miramar, Loli Formoso.

Tre adoleshentët pritet të dalin para një jurie të madhe me akuzat e vrasjes së shkallës së parë, ndërhyrjes së provave dhe komplotit kriminal, tha Departamenti i Policisë Miramar.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.