3 të vdekur nga shembja e një miniere ari në Mianmar

3 te vdekur nga shembja e nje miniere ari ne mianmar

Tre persona u vranë nga shembja e një miniere ari të braktisur në qytezën Pyinmana të Mianmarit, njoftoi departamenti i shërbimeve zjarrfikëse të vendit.

Departamenti i shërbimeve zjarrfikëse tha se ata morën raportin për shembjen e minierës rreth orës 12:15 pasdite me kohën lokale të premten dhe më pas nisën një operacion shpëtimi së bashku me organizata të tjera lokale të shpëtimit, duke përfshirë organizatën e Kryqit të Kuq të qytetit.

Miniera e braktisur, e cila ndodhet pranë fshatit Welgyi në qytezën Pyinmana të Nay Pyi Taw, u shemb ndërsa viktimat po gërmonin, tha ajo.

Të gjitha viktimat janë meshkuj dhe ata u dërguan në spitalin Pyinmana, tha një zyrtar nga organizata e shpëtimit Moe Setana.

Dy nga viktimat vdiqën në vend, ndërsa tjetri në spital.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts