3 të vdekur pasi një helikopter u rrëzua në një aeroport në kryeqytetin e Nigerit

Tre ushtarë nigerianë u vranë pasi një helikopter u rrëzua të hënën në një aeroport në kryeqytetin e Nigerit Niamey, tha Ministria e Mbrojtjes e Nigerit.

Sipas një deklarate nga ministria, incidenti ndodhi kur helikopteri transportues ushtarak nigerian po përpiqej të ulej në pistën ushtarake të Aeroportit Ndërkombëtar Diori Hamani rreth orës 10:40.

Të tre anëtarët e ekuipazhit vdiqën në vend, pavarësisht përpjekjeve të shërbimeve të emergjencës për të frenuar zjarrin, thuhet në deklaratë, duke shtuar se menjëherë është ngritur një komision hetimor për të përcaktuar shkakun e këtij aksidenti.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts