3 viktima nga të shtënat në universitet

23:40 06/12/2023

Raportohet dhe për disa të plagosur

Tre persona vdiqen në një Universitet të Nevadës në Las Vegas si pasojë e një sulmi të një personi të armatosur.

Policia e Las Vegasit se ndërhyri menjëherë duke e ekzekutuar autorin e këtij sulmi.

Dyshohet se ka disa persona të plagosur, ndërsa zona ku ndodhi ngjarja tashmë është e siguruar nga policia.

Të shtënat ndodhën në një qytet që ende ruan plagët nga sulmi i armatosur më 1 Tetor të vitit 2017 ne nje festival ku u vranë 60 vetë dhe qindra të tjerë u plagosën.

Universiteti është rreth 5 kilometra nga vendi i ngjarjes.

Tv Klan

Të ngjashmeBurimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne :bopta sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts