4 militantë të IS-it vriten në një operacion pranë Bagdadit

Katër militantë të Shtetit Islamik (IS), duke përfshirë një udhëheqës lokal të IS, u vranë në një operacion në veri të kryeqytetit irakian Bagdad.

Bazuar në raportet e inteligjencës, ushtarët irakianë dhe një forcë paraushtarake lokale nga Hashd Shaabi kryen një operacion në pritë kundër një grupi militantësh të IS në kopshtet e zonës Tarmiyah, rreth 40 km në veri të Bagdadit, sipas një deklarate të lëshuar nga Media e Sigurisë Cell, një media e lidhur me Komandën e Përbashkët të Operacioneve të Irakut.

Deklarata shtoi se forcat vranë katër militantë të IS, njëri prej të cilëve besohet të jetë udhëheqësi i IS në rajonin verior të Bagdadit.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts