4 të vdekur kur një avion i vogël u rrëzua në ishullin Beaver

Katër persona u vranë dhe një fëmijë u plagos rëndë pasi një avion u rrëzua në ishullin Beaver në veri të liqenit Michigan.

Zyra e Sherifit të Qarkut Charlevoix konfirmoi se avioni u largua nga Charlevoix në orën 1:32 pasdite me pesë persona. Ai ishte i destinuar për në Aeroportin Welke në ishullin pranë Gjirit të Little Traverse. Avioni u rrëzua pranë Welke në orën 13:47

Roja Bregdetare e SHBA-së tha se avioni transportoi dy persona në spital, një burrë dhe një fëmijë. Burri nuk mbijetoi, tha zyra e sherifit.

Roja Bregdetare shkroi në Twitter se fëmija e plagosur është një vajzë 11-vjeçare.  Emrat e personave të tjerë në aeroplan nuk janë bërë të ditur dhe janë në pritje të njoftimit të familjes.

Nuk dihet ende shkaku i rrëzimit. Bordi Kombëtar i Sigurisë së Transportit po heton incidentin .

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.