4 të vdekur në një aksident automobilistik në Filipine

4 te vdekur ne nje aksident automobilistik ne filipine

Katër persona u vranë në një aksident rrugor në provincën Rizal të Filipineve, në lindje të kryeqytetit Manila, tha policia.

Nënkoloneli i policisë Ryan Manongdo tha në një intervistë se makina me shpejtësi përgjatë një autostrade në qytetin Antipolo u përplas me pjesën e pasme të një kamioni me 10 rrota dhe rrëshqiti poshtë tij rreth orës 3 të mëngjesit me kohën lokale.

Viktimat ishin të gjithë rreth të 20-tave.

Një video e postuar në mediat sociale tregoi punonjësit e shpëtimit duke tërhequr trupat e katër viktimave nga makina e shkatërruar.

Vijojnë hetimet për zbardhjen e shkakut të aksidentit fatal që ka bllokuar trafikun në autostradën e frekuentuar.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts