5 të vdekur, 4 të zhdukur pas shirave të dendur që goditën shtetin e Rio de Zhaneiros

Të paktën pesë persona u vranë dhe katër u zhdukën pas shirave të dendur që goditën qytetin brazilian Petropolis në shtetin juglindor të Rio de Zhaneiros, tha agjencia e Mbrojtjes Civile.

Sipas raportit, shirat shkaktuan rrëshqitje toke, rrëke uji dhe përmbytje.

Vdekjet vijnë pak më shumë se një muaj pasi një stuhi tjetër në Petropolis la të paktën 233 të vdekur dhe disa të zhdukur në zonën malore rreth 100 km nga qyteti i Rio de Zhaneiro.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com