5 të vdekur në një aksident rrugor në Venezuelë

5 te vdekur ne nje aksident rrugor ne venezuele

Të paktën pesë persona u vranë dhe shtatë të tjerë u plagosën në një aksident rrugor në shtetin verior të Venezuelës La Guaira, thanë autoritetet lokale.

Një kamion u përplas me disa automjete në një rrugë kryesore në qytetin e La Guaira, duke vrarë pesë persona. Aksidenti shkaktoi mbingarkesë trafiku në zonë, duke prekur autostradën Caracas-La Guaira, e cila lidh Karakasin me qytetin e tij kryesor port të La Guaira.

Zëvendësministri për Menaxhimin e Rrezikut dhe Mbrojtjen Civile Carlos Perez Ampueda tha se aksidenti u shkaktua nga mosfunksionimi i mirë i frenave të kamionit. Të lënduarit janë dërguar në spitalet e zonës aty pranë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts