5 të vrarë, 5 të plagosur si pasojë e një shpërthimi në një tubim politik në Pakistanin Jugperëndimor

5 te vrare 5 te plagosur si pasoje e nje shperthimi ne nje tubim politik ne pakistanin jugperendimor
5 te vrare 5 te plagosur si pasoje e nje shperthimi ne nje tubim politik ne pakistanin jugperendimor

Të paktën pesë persona u vranë dhe pesë të tjerë u plagosën në një shpërthim pranë një mitingu politik në provincën jugperëndimore të Pakistanit Balochistan, thanë burimet zyrtare.

Incidenti ndodhi rreth orës 17:35 me orën lokale (1235 GMT) kur materialet shpërthyese të fiksuara në një motoçikletë shpërthyen në qarkun Sibi të provincës, thanë burimet.

Tubimi i Pakistanit Tehreek-e-Insaf (PTI) ishte shënjestër e sulmit, shtuan burimet.

Të plagosurit u dërguan në një spital aty pranë, ku tre prej tyre janë në gjendje kritike, thanë zyrtarët, duke shtuar se zona ishte e rrethuar për hetime. Asnjë grup nuk e ka marrë ende përgjegjësinë për sulmin.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts