50 mijë firma për “Kopshtin e Trëndafilave”

14:53 30/04/2021

SHBA, qytetarët kërkojnë që Jill Biden t’i rikthejë lavdinë e dikurshme vendit të konferencave të presidentit

Më shumë se 50,000 njerëz kanë nënshkruar një peticion në internet duke kërkuar që Zonja e Parë e SHBA, Jill Biden të rivendosë Kopshtin e Trëndafilave në Shtëpinë e Bardhë.

Ish-Zonja e Parë Melania Trump kishte vetëm disa pemë dhe lule shumëngjyrëshe të cilat vitin e kaluar u hoqën. Presidentët shpesh e përdorin kopshtin për konferencat për shtyp.

Sipas peticionit, ndryshimet në këtë kopësht kanë shkaktuar zemërimin e njerëzve. Organizatorët e peticionit vazhdojnë të kërkojnë nga znj. Biden dhe Doug Emhoff, i cili është i martuar me Zëvendës-Presidenten Kamala Harris, që t’i rikthejnë lavdinë e dikurshme Kopshtit të Trëndafilave ashtu sikur ishte gjatë kohës së Zonjës së Parë Jackie Kennedy.

Melania Trump u kritikua për ndryshimet që bëri gjatë pandemisë. Në mediat sociale njerëzit e akuzuan atë se po shpenzonte para ndërkohë që mund të ndihmonte njerzit që ishin duke vuajtur nga Covid-19.

Klan News

Për rezultatet e zgjedhjeve 2021 vizitoni rezultatet.tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com