50 të vrarë në një sulm kamikaz në Afganistan

17:40 09/10/2021

Më shumë se 140 të plagosur në qytezën Kunduz

Një sulmues vetëvrasës në një xhami në krahinën e Kunduz në Afganistan shkaktoi mbi 50 të vrarë dhe mbi 140 të plagosur.

Ende asnjë grup nuk e ka marrë përgjegjësinë për sulmin.

Shpërthimi vjen pas disa sulmeve, përfshirë edhe një xhami në Kabul, javët e fundit ku shënjestra janë komuniteti shiit.

Ngjarje të tilla po sfidojnë sigurinë e vendit që tani qeveriset nga talebanët.

Tv Klan

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.