52 persona të arrestuar në Gjeorgji për vepra të ndryshme që lidhen me drogën

Policia gjeorgjiane arrestoi 52 persona për krime droge, duke përfshirë 37 tregtarë droge, tha Teimuraz Kupatadze, drejtor i Departamentit Qendror të Policisë Kriminale të Ministrisë së Punëve të Brendshme të Gjeorgjisë.

“Si rezultat i aktiviteteve operative dhe veprimeve hetimore, 52 persona u arrestuan me akuza për krime droge, duke përfshirë 37 shpërndarës droge,” tha Kupatadze në një konferencë.

Sipas tij, operacionet u kryen në rajone të ndryshme të Gjeorgjisë, përfshirë në Tbilisi. Në mesin e të arrestuarve për shkak të blerjes dhe posedimit të paligjshëm, si dhe shitjes dhe importit të drogës në vend në sasi të mëdha dhe të mëdha, ka shtetas të Gjeorgjisë, Rusisë, Ukrainës, Gjermanisë, Turqisë, Nigerisë, Indisë dhe Iranit.

Të arrestuarit rrezikojnë deri në 20 vjet burgim ose burgim të përjetshëm.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts