6 muaj në krye të Ministrisë së Brendshme, Balla në ‘sitë’ drejtoritë vendore të policive, ‘nota’ vlerësimi për çdo drejtues

Teksa janë mbushur 6 muaj që nga marrja e detyrës së Ministrit të Brendshme, Taulant Balla rikthehet të bëjë analizat në çdo drejtori vendore të policisë.

Gazetari Igli Çelmeta raporton për BalkanWeb se Balla e ka nisur analizën nga qarku i Tiranës, ku ka mbledhur të gjitha drejtoritë, prokurorinë dhe agjencitë e tjera, përfshi dhe Krujën.

Pritet që analizat të jenë për herë të parë me parametra të rinj vlerësimi, ku çdo drejtues, shef komisariati etj do të ketë një “notë” vlerësimi.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts