6 të zhdukur nga përmbysja e një varke në Pakistanin jugor

Gjashtë persona u zhdukën kur një varkë u përmbys të hënën në një kanal uji në distriktin Khairpur të provincës jugore Sindh të Pakistanit, njoftoi agjencia e shpëtimit dhe policia.

Gjithsej 12 persona ishin në bordin e varkës që u përmbys në Kanalin Nara në mëngjes, thanë autoritetet. Menjëherë pas aksidentit, banorët e zonës kanë nxjerrë të gjallë gjashtë persona, ndërsa gjashtë të tjerë janë zhdukur.

Më vonë, punonjësit e shpëtimit arritën në vend, por përfunduan operacionin e kërkimit në mbrëmje, i cili ishte i pasuksesshëm, thanë autoritetet, duke shtuar se operacioni do të rifillojë sërish.

Ata besonin se anija ishte e mbingarkuar para aksidentit.

Sipas autoriteteve, pasagjerët, të cilët ishin nga rrethi lokal, po shkonin në një ceremoni martese.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts