6 terroristë të vrarë në një operacion ushtarak në veriperëndim të Pakistanit

Forcat pakistaneze të sigurisë vranë gjashtë terroristë në një operacion ushtarak në distriktin fisnor veriperëndimor të vendit të Vaziristanit të Veriut.

Marrëdhëniet me Publikun e Ndër-Shërbimeve (ISPR), krahu mediatik i ushtrisë pakistaneze, tha se forcat e sigurisë kryen një operacion të bazuar në inteligjencë mbi praninë e raportuar të terroristëve në zonën Datta Khel të Vaziristanit të Veriut, një rajon në kufi me Afganistanin.

Trupat e ekzekutuan operacionin me sukses dhe vranë gjashtë terroristë, tha ISPR, duke shtuar se nga terroristët e vrarë u sekuestruan armë dhe municione.

ISPR tha se personeli i sigurisë së ushtrisë pakistaneze u vra gjithashtu gjatë shkëmbimit të zjarrit.

Sipas krahut të medias ushtarake, militantët e vrarë ishin të përfshirë në aktivitetet terroriste kundër forcave të sigurisë.

Më herët gjatë ditës, ushtria pretendoi se kishte vrarë katër terroristë në një operacion tjetër në të njëjtin rajon.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *