6-vjeçari shqiptar emocionon me gjestin e tij, dhuron kursimet në Kryqin e Kuq në Itali për të ndihmuar fëmijët

Kolton Ndoj, vetëm 6 vjeç ka prekur zemrat e të gjithëve me gjestin e tij të dashur.

Ai i ka dhuruar të gjitha kursimet e tij, Kryqit të Kuq në Itali për të ndihmuar fëmijët. Nëna e tij Julanda, ka treguar se Kolton kishte dëshirë të ndihmonte fëmijët.

Mediat italiane shkruajnë se ky gjest i 6 vjeçarit i ka befasuar vullnetarët, kur në vigjilje të Krishtlindjes panë të mbërrinte atë djalin e vogël, i cili u ofroi kursimet e tij brenda një derrkuci.

Për ta falënderuar, vendosën ta ftojnë në asamblenë e tyre, e cila u mbajt pak ditë më parë, me presidentin Danilo Fasola dhe deputetin Massimo Gilardi.

Femija

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.