7 persona u vranë sot në Kharkiv

22:35 19/04/2022

Sipas raporteve lokale, 7 persona u vranë në qytetin lindor të Ukrainës, Kharkiv.

Në këtë raport, përfshihen 3 punonjës të urgjencës që u vranë gjatë përpjekjes për të çaktivizuar bombat e pashpërthyera në rajon.

Kryebashkiaku, Ihor Terekhov konfirmoi vdekjet përmes një konference televizive këtë mbrëmje.

Gjithashtu Prokuroria konfirmoi se 14 persona u plagosën nga raketat ruse.

“Më shumë se 10 ndërtesa banimi janë dëmtuar, si dhe garazhe dhe një supermarket”, shtohet në një deklaratë./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *