7 të vrarë dhe 34 të plagosur nga një sulm në Kharkiv

21:44 15/04/2022

Të paktën 7 persona kanë mbetur të vrarë, përfshirë një fëmijë të vogël, në një sulm në Kharkiv, thonë autoritetet në Ukrainë.

Guvernatori i rajonit tha se bombardimet ruse goditën një zonë banimi. Të paktën 34 të tjerë raportohen të plagosur.

Qyteti jugor është përballur me një seri sulmesh që nga fillimi i luftës./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *