8 viktima nga shpërthimi në një hotel në Kubë

8 viktima nga shperthimi ne nje hotel ne kube
8 viktima nga shperthimi ne nje hotel ne kube

22:40 06/05/2022

Dyshohet se tragjedia u shkaktua nga rrjedhja e gazit

Të paktën 8 persona kanë humbur jetën dhe 30 të tjerë janë plagosur nga shpërthimi I një hoteli në kryeqytetin e Kubës.

8 viktima nga shperthimi ne nje hotel ne kube 1

Hoteli me 96 dhoma në Havana po rikonstruktohej sipas dëshmitarëve dhe në momentin e shpërthimit kishe vetëm punonjës brenda.

Presidenti i vendit ka hedhur poshtë pretendimet se ngjarja ndodhi për shkak të një bombe duke thënë se dyshohet për rrjedhje gazi. Edhe mediat vendase kanë konfirmuar se nuk bëhet fjalë për një sulm terrorist.

8 viktima nga shperthimi ne nje hotel ne kube 2

Përpjekjet e ekipeve të kërkim-shpëtimit vijojnë teksa nuk dihet ende nëse ka trupa të tjerë  nën rrënojat e hotelit.

Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts