“A do të bëhet Kosova një Ukrainë e dytë?”, Lubonja: Kurti mendoi se do kishte më shumë mbështetje nga Perëndimi. Koha të bëjë hapa pas, por me dinjitet

Analisti Fatos Lubonja, në një lidhje skype në emisionin “Open” në News24, ka deklaruar se tensionet në veri të Kosovës paraqesin një situatë komplekse, me shumë aktorë të brendshëm e të jashtëm dhe të varur si nga lufta në Ukrainë, ashtu edhe nga qëndrimi i palëve në lidhje me krijimin ose jo të Asociacionit. Ai […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts