A do të ekstradohet ish-anëtari i UÇK? Mbahen sot dy seanca gjyqësore për Dritan Goxhajn

a do te ekstradohet ish anetari i uck mbahen sot dy seanca gjyqesore per dritan
a do te ekstradohet ish anetari i uck mbahen sot dy seanca gjyqesore per dritan

Ish-anëtari i UÇK-së, Dritan Goxhaj del sot para gjykatës, ndërkohë që ndaj tij do të mbahen dy seanca gjyqësore.

Mësohet se seanca e parë gjyqësore do të mbahet në orën 9:45, ku do të vendoset nëse do të ekstradohet apo jo, ndërsa i dyti për revokimin e masës së sigurisë.

Goxhaj, i cili është arrestuar për llogari të Gjykatës Speciale, akuzohet për kryerjen e veprave penale “Frikësimi gjatë procedurës penale” dhe “Pengimi i personit zyrtar në kryerjen e detyrave zyrtare”, parashikuar nga legjislacioni penal i Republikës së Kosovës.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts