A do të largohet nga Ukraina? Zelensky: Nëse unë iki do të jem gjallë, por jo më një njeri!

Teksa SHBA-të dhe vendet e BE-së i kanë ofruar atij mundësinë që të largohet nga Ukraina, presidenti Zelensky nuk e ka pranuar këtë alternativë. Në një intervistë për ABC news ai tha se nëse do të ikte, ati do të ishte një njeri tjetër.

“Unë jam një qytetar i shtetit tim, një president i zgjedhur në mënyrë legjitime. Nëse do të largohesha nga Ukraina do të isha gjallë, por nuk do të isha më një njeri”, u shpreh ai.

Presidenti deklaroi se populli ukrainas nuk është gati për ultimatume. Mes të tjerash ai shtoi se është e rëndësishme që njerëzit që duan të jenë pjesë e Ukrainës dhe të jetojnë në këtë shtet.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.