“A do të vijë dita që Serbia të njohë Kosovën?”/ Kurti për “The Times”: Kemi nevojë për SHBA-në, Britaninë dhe BE-në, por…

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në një intervistë për The Times ka folur për tensionet në veri të Kosovës. Kurti ka thënë se Kosova ka nevojë për ndihmën e SHBA, Britanisë dhe BE, por megjithatë thekson se kjo ndihmë nuk duhet të jetë në drejtim të qetësimit të autokratëve. “Sa më shumë Serbia të rreshtohet […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts