A e ka kaluar ministri i Shëndetësisë në Kosovë koronavirusin? Ja çfarë thotë Zemaj

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, deklaron se ende e ka kaluar koronavirusin. Ai pohoi se vazhdimisht mbanë maskën dhe distancën.

I ftuar në emisionin “DPT te Fidani” në T7, Zemaj tregoi se si shumë bashkëpunëtorë të tij e kanë kaluar Covid-19, disa e kanë kaluar më lehtë e të tjerë me komplikacione.

“Po e kanë kaluar shumë kolegë e bashkëpunëtorë e familjarë por unë jo”, theksoi Zemaj. Zemaj ka bërë sërish thirrje që qytetarët tu përmbahen rekomandimeve të IKSHPK-së për mbrojtje nga Covid-19.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *