A e takoi Jamarbër Malltezin pasi doli nga qelia? Flet Sali Berisha: Ai ishte me moral të lartë si një i një i burgosur politik. Sa i përket qelisë, nuk…

Ish-kryeministri Sali Berisha u pyet në studion e Open në News 24, nëse e kishte takuar gjatë ditës së sotme Jamarbër Malltezin dhe çfarë kishte diskutuar me të.

Berisha: Ai ka qenë me moral të lartë si një i burgosur politik. Ai ka bërë edhe shkrime, ai ka reaguar. Ka qenë shumë aktiv. Në betejën politike nuk ka keqardhje, ka betejë.
-Çfarë tregoi për eksperiencën e burgut?
Berisha: Jo nuk fola! Ai tregoi opozitarizën. Ishte në betejën politike Nuk kishte çfarë të ndaja pasi isha në komunikim konstant. Ai ishte një i burgosur politik. Ai e tmerroi Edi Ramën
-Ai e zbatoi vendimin e gjykatës….
Berisha: Ai nuk është deputet

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts