A është kjo një dëshmi se ‘Fantazma e Kievit’ është e vërtetë?

Një pilot misterioz ukrainas që ka rrëzuar deri më tani  dhjetë avionë rusë mendohej të ishte një mit. Por tani shtabi i përgjithshëm i forcave të armatosura të Ukrainës ka publikuar një imazh të ashtuquajturit Fantazma e Kievit , “Përshëndetje okupator, po vij për shpirtin tënd!”- shkruhej në përshkrimin e imazheve.
Imazhi thjesht tregon një person në kabinën e një avioni luftarak MiG-29, me fytyrën e tij të fshehur pas një maskë të zezë dhe një maskë oksigjeni.

Fantazma po bëhet shpejt një simbol i rezistencës kundër pushtimit masiv.
Ukraina ka pretenduar se ka rrëzuar disa avionë rusë gjatë konfliktit.
Putin kishte pothuajse 1200 avionë luftarakë përpara fillimit të armiqësive, ndërsa Ukraina kishte vetëm 124.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com