Abuzimi me fondet e SASPAC në BE, gjykata jep masën e sigurisë për Gazment Haxhinë

abuzimi me fondet e saspac ne be gjykata jep masen e sigurise per gazmentGJKKO ka lehtësuar masën e sigurisë nga “arrest shtëpie” në  “detyrim paraqitjeje” për biznesmenin Gazment Haxhia.

AXHIAA

Ai u arrestua pak ditë më parë teksa po kthehej nga Italia, duke u ndaluar sapo zbriti nga avioni.

Gazment Haxhia ishte bashkëpunëtor me ish-ministrin e Shëndetësisë Ilir Beqaj, ndërsa akuzohen për abuzim me fondet e SASPAC.

SPAK thotë se SASPAC i dha 125 mijë € kompanisë së biznesmenit Gazmend Haxhia për organizimin e një konference turizmi, “Festa”.

Por për të njëjtin event, edhe Ministria e Turizmit pagoi 38.5 mln lekë, dhe nga mbi 500 mijë € tenderë, u shpenzuan 4.2 mln lekë për një darke te “Gzona”.

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts