Aeroplani rrëzohet në fushën e futbollit në Los Angeles, ja pamjet dramatike

Një pilot dhe një nxënës u lënduan rëndë kur aeroplani i vogël me të cilin po udhëtonin u rrëzua në një fushë futbolli në Los Angeles. Dy kalimtarë ishin në gjendje të nxirrnin nga aeroplani pasagjeren, një grua që besohet se ishte rreth të 30-ave, pasi ai u rrëzua në parkun Field of Dreams në San Pedro. Zjarrfikësit kanë arritur me shpejtësi dhe kanë shpëtuar pilotin, i cili besohet të jetë rreth 45 vjeç, thanë zyrtarët e zjarrfikësve për AKTK-në.

“Të dy pacientët u transportuan … në të paktën gjendje kritike”, thanë zyrtarët e zjarrfikësve. Askush tjetër nuk u lëndua nga përplasja, raporton Nypost. Video e incidentit të frikshëm tregon aeroplanin e vogël duke fluturuar në mënyrë të rrezikshme teksa kalon mbi fushë.

Sling 4 TSI me një motor kishte fluturuar për një kohë të shkurtër mbi oqean përpara se të rrëzohej në atë që zakonisht është një park i zënë, sipas këshilltarit të qytetit të Los Angelesit, Tim Mkosker, i cili përfaqëson zonën. Shkaku i rrëzimit është nën hetim nga Bordi Kombëtar i Sigurisë së Transportit dhe Administrata Federale e Aviacionit.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts