Aeroporti i Stambollit, alarm për bombë në dy avionë

16:08 25/03/2021

Mediat turke raportojnë se është njoftuar alarm për bombë në dy avionë që do të fluturonin nga Stambolli në Gjermani.

Sipas BBC turk, njoftimi për bombë u bë nga Aeroporti i Stambollit, teksa avionët po përgatiteshin për një fluturim në Münih dhe Stuttgart.

Pas njoftimit, avionët u dërguan në një zonën e sigurt dhe mësohet se do t’u bëhet një inspektim i detajuar./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *