Afera e inceneratorëve, Petrit Vasili: Rama ka përgjegjësi, nuk mori asnjë masë ndaj atyre që u faktuan të përfshirë

afera e inceneratoreve petrit vasili rama ka pergjegjesi nuk mori asnje mase ndaj atyre qe u faktuan te perfshire
afera e inceneratoreve petrit vasili rama ka pergjegjesi nuk mori asnje mase ndaj atyre qe u faktuan te perfshire

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili thotë se kreu i qeverisë Edi Rama ka përgjegjësi të provuar lidhur me aferën e incenerattorëve.

në një postim në Facebook, ai shprehet se Rama nuk mori asnjë masë ‘kundër atyre që u provuan të përfshirë në të,  por u mor me shantazhimin dhe pengimin e drejtësisë dhe me fyerjen dhe sulmimin e opozitës që i denoncoi ato’.

Postimi i plotë:

Ja pergjegjesia individuale e Rames per inceneratoret!

Pergjegjesia individuale e Rames per inceneratoret eshte e totalisht e provuar, qe nga firmosja e deri te mbrojtja publike e korrupsionit te tyre.

Edhe kur afera e inceneratoreve u denocua fakte, prova dhe dokumenta e me emra te korruptuesve dhe te korruptuarve te qeverise Rama vazhdoi ti financonte dhe ti mbronte.

Asnje mase nuk mori Rama kunder atyre qe u provuan te perfshire ne te,  por ne te kundert u mor me shantazhimin dhe pengimin e drejtesise dhe me fyerjen dhe sulmimin e opozites qe i denoncoi ato.

Edi Rama eshte çjerre shume per pergjegjesine individuale, tani eshte rasti i paevitueshem qe ta filloje nga vetja.

Ta filloje nga vetja sepse  Rama ka mbeshtetur financuar dhe mbrojtur me bindje te plote nje vjedhje qindra milion euro dhe per me keq me ndergjegje te plote ka genjyer popullin publikisht.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts