Afera me inceneratorin e Elbasanit, Bllako në gjykatë: Jam i pafajshëm, kam zbatuar ligjin

Ish-deputeti i PS, Alqi Bllako ka dëshmuar në sallën e gjyqit.

Në dëshminë e tij në Gjykatën e Posaçme, për çështjen e inceneratorëve, ai ka mohuar akuzat, duke theksuar se është i pafajshëm dhe se të gjitha shkresat i ka trajtuar sipas ligjit.

“Jam i pafajshëm. Ne cilësinë e sekretarit te përgjithshëm te ministrisë nuk i kam patur rol ne zgjedhjen e anëtareve te komisionit te vlerësimit te ofertave. Kam patur rolin e zyrtarit qe kryente vetëm shkresa përcjellëse mes institucioneve.”- thotë Bllako.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts